Programmet er live

Så er programmet lanceret, og selv om der stadig mangler lidt, kan vi i dag præsentere over 90 sceneindslag og events, som man kan glæde sig til at deltage i.
Der er meget – og meget forskelligt – at vælge imellem. Så hvad enten om du er madprofessionel, madelsker, super nørd eller bare glad for at spise, bør der være noget for dig.
Hvis du ikke bare vil lytte og lære, men også gerne vil give en hånd med, har vi rigtig meget brug for frivillige. Det kan f.eks. være som scenekoordinator, hvor du får mulighed for at komme helt tæt på oplægsholdere og hjælpe med at gennemføre indslagene med succes. Læs mere nederst i dette nyhedsbrev.
Uanset hvordan du deltager, håber vi, at du har lyst til at dykke ned i programmet her i nyhedsbrevet og på hjemmesiden – og selvfølgelig invitere venner og familie med til Nykøbing i en eller flere af de tre dage, vi holder Madens Folkemøde. Det er jo ganske gratis, og toget går lige til folkemødet fra hele Sjælland.
Mange hilsner
Stine Lolk
Direktør i Madens Folkemøde